产品货号:
Z29797
中文名称:
WNT8A抗体
英文名称:
Anti-WNT8A Antibody
产品规格:
100μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-WNT8A Antibody |
| 指标别名 | Wnt family member 8A;WNT8D;WNT8A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse |
| 应用范围 | WB,ELISA |
| 基因名称 | WNT8A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | Synthesized peptide derived from human WNT8A protein. |
| 计算分子量 | 39KD |
| 成分 | Liquid form in PBS containing 50% glycerol,and 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | WNT8A antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | -20℃可保存1年,短期保存或频繁使用请置于4℃,可保存一个月,避免反复冻融。 |
| 背景资料 | The WNT gene family consists of structurally related genes which encode secreted signaling proteins.These proteins have been implicated in oncogenesis and in several developmental processes,including regulation of cell fate and patterning during embryogenesis.This gene is a member of the WNT gene family,and may be implicated in development of early embryos as well as germ cell tumors.Multiple alternatively spliced transcript variants have been found for this gene. |
| Uniprot ID | Q9H1J5 |
| 基因名全称 | Protein Wnt-8a |
| 蛋白名全称 | Protein Wnt-8a |
| 推荐稀释比 | WB 1:500~2000 ELISA 1:5000~20000 |
相关搜索:WNT8A抗体,WNT8A多抗,Anti-WNT8A Antibody
